Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 205/40-R17. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Ecsta PS31.
Detta sommardäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Sommardäcket Ecsta PS31 har en bredd som är 205 mm och en däcksida med en höjd på cirka 82 mm (40% av däckets bredd). Ecsta PS31 är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till Ecsta PS31? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 150 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ecsta PS31 |
| Däckbeteckning | 205/40-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
| EAN | 8808956278076 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ecsta PS31. Däcket har däckbeteckningen 205/40-R17.
Sommardäcket Ecsta PS31 har en däckbeteckning som är 205/50-R17. Däcket kommer från .
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 205/50-R17.
Sommardäcket Ecsta PS31 har en däckbeteckning som är 215/50-R17. Däcket kommer från .