Om du letar efter ett sommardäck med däckbeteckningen 195/65-R15 till din bil kan detta däck från vara något för dig. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för ProTech NewGen.
Detta sommardäck från passar på 15"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta sommardäck har en bredd på 195 mm och en profil på cirka 127 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta sommardäck med 15"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 110 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | ProTech NewGen |
| Däckbeteckning | 195/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 127 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
Sommardäck från med modellnamnet ProTech NewGen och däckbeteckningen 195/65-R15.
Sommardäck från med modellnamnet ProTech NewGen och däckbeteckningen 195/65-R15.
Detta sommardäck från , kallat ProTech NewGen, har däckbeteckningen 195/65-R15.
har tagit fram detta sommardäck med namnet ProTech NewGen. Däcket har däckbeteckningen 195/60-R15.