Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 195/65-R15. Detta sommardäck har modellnamnet EcoWing ES31 och är ett av alla däck som tillverkas av .
EcoWing ES31 har en diameter som är 15" och därmed passar på 15"-fälgar. Detta däck är 195 mm brett och har samtidigt en profil på 127 mm. Profilen motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindex H som EcoWing ES31 har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 210 km/h.
Vill du även köpa nya 15"-fälgar som passar till EcoWing ES31? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 074 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EcoWing ES31 |
| Däckbeteckning | 195/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 127 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 8808956366995 |
EcoWing ES31 är ett sommardäck med däckmärkningen 195/65-R15.
Sommardäck med däckbeteckningen 195/65-R15 och modellnamnet EcoWing ES31.
har tagit fram detta sommardäck med namnet EcoWing ES31. Däcket har däckbeteckningen 195/65-R15.
EcoWing ES31 är ett sommardäck med däckmärkningen 195/65-R15.