Carrier har en däckbeteckning som lyder 195/60-R16. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för Carrier.
Carrier är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 16". Med sommardäcket Carrier får du ett däck som är 195 mm brett och har en profil på 117 mm. Carrier är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h (index H).
Vill du även köpa nya 16"-fälgar som passar till Carrier? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 394 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Carrier |
| Däckbeteckning | 195/60-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 99/97 |
| EAN | 8019227434897 |
Transpro är ett sommardäck med däckmärkningen 195/60-R16.
Detta sommardäck från , kallat BluEarth-Van RY55, har däckbeteckningen 195/60-R16.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Transpro 2. Däcket har däckbeteckningen 195/60-R16.