Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 195/60-R15. Sommardäcket du nu tittar på kallar för EfficientGrip Performance.
EfficientGrip Performance är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 15". Sommardäcket är 195 mm brett med en profil på 117 mm. Hastighetsindex V som EfficientGrip Performance har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta sommardäck med 15"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 089 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip Performance |
| Däckbeteckning | 195/60-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 5452000655585 |
Ett sommardäck från . EfficientGrip Performance har däckbeteckningen 195/60-R15.
har tagit fram detta sommardäck med namnet EfficientGrip Performance. Däcket har däckbeteckningen 195/60-R15.
Ett sommardäck från . EfficientGrip Performance har däckbeteckningen 195/60-R15.
EfficientGrip Performance - Ett sommardäck med däckmärkningen 195/60-R15.