Detta offroaddäck från har däckmärkningen 195/55-R20. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Wintrac Pro.
Wintrac Pro är ett offroaddäck med en diameter på 20". offroaddäcket Wintrac Pro är 195 mm brett och en profil på 107 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Wintrac Pro. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 636 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Wintrac Pro |
| Däckbeteckning | 195/55-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
Wintrac Pro är ett offroaddäck med däckmärkningen 195/55-R20.
Ett offroaddäck från . Wintrac Pro+ har däckbeteckningen 195/55-R20.
Offroaddäcket Quatrac Pro+ från med däckbeteckningen 195/55-R20.
Detta offroaddäck från , kallat Quatrac Pro, har däckbeteckningen 195/55-R20.