Detta sommardäck från har däckmärkningen 195/55-R16. Sport BluResponse är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Sport BluResponse är ett sommardäck med en diameter på 16". Sommardäcket Sport BluResponse har en bredd som är 195 mm och en däcksida med en höjd på cirka 107 mm (55% av däckets bredd). Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Komplettera Sport BluResponse med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 653 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Sport BluResponse |
| Däckbeteckning | 195/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
| EAN | 5452000738219 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 195/55-R16.
Sommardäcket Sport BluResponse har en däckbeteckning som är 195/55-R16. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat Sport BluResponse, har däckbeteckningen 195/55-R16.
Detta sommardäck från , kallat Sport BluResponse, har däckbeteckningen 195/55-R16.