Mecotra 3 har en däckbeteckning som lyder 195/55-R15. Mecotra 3 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Mecotra 3 passar på fälgar med en diameter på 15". Här har du ett sommardäck från som är 195 brett och med en profil på 107 mm. Mecotra 3 har hastighetsindex V, vilket innebär att Mecotra 3 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 15"-fälgar till Mecotra 3.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 421 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Mecotra 3 |
| Däckbeteckning | 195/55-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 85 |
| EAN | 4717784322308 |
Sommardäcket Ecsta HS52 har en däckbeteckning som är 195/55-R15. Däcket kommer från .
Sommardäcket Bravuris 5HM har en däckbeteckning som är 195/55-R15. Däcket kommer från .
N blue HD Plus är ett sommardäck med däckmärkningen 195/55-R15.