ContiEcoContact 5 är ett däck från som har däckbeteckningen 195/45-R16. Sommardäcket du nu tittar på kallar för ContiEcoContact 5.
ContiEcoContact 5 passar på fälgar med en diameter på 16". sommardäcket ContiEcoContact 5 är 195 mm brett och en profil på 88 mm. Hastighetsindex V som ContiEcoContact 5 har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Behöver du 16"-fälgar till dina ContiEcoContact 5? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 536 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | ContiEcoContact 5 |
| Däckbeteckning | 195/45-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 88 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
| EAN | 4019238314656 |
Sommardäck med däckbeteckningen 195/45-R16 och modellnamnet Premitra 6.
Sommardäcket Ventus Prime 4 K135 från med däckbeteckningen 195/45-R16.
Ett sommardäck från . BluEarth-GT (AE51) har däckbeteckningen 195/45-R16.