Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 185/65-R15 till din bil. Sommardäcket Energy XM2 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 15". sommardäcket Energy XM2 är 185 mm brett och en profil på 120 mm. Energy XM2 har hastighetsindex T, vilket innebär att Energy XM2 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Komplettera Energy XM2 med matchande 15"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 019 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Energy XM2 |
| Däckbeteckning | 185/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 3528709858069 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Energy Saver+. Däcket har däckbeteckningen 185/70-R14.
Detta sommardäck från , kallat Energy Saver+, har däckbeteckningen 185/65-R14.
Detta sommardäck från , kallat Energy Saver+, har däckbeteckningen 185/65-R14.
Ett sommardäck från . EcoContact 6 har däckbeteckningen 185/65-R15.