Comet är ett däck från som har däckbeteckningen 185/65-R15. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Comet.
Comet är ett sommardäck med en diameter på 15". sommardäcket Comet är 185 mm brett och en profil på 120 mm. Comet är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h (index T).
Vill du även köpa nya 15"-fälgar som passar till Comet? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 516 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Comet |
| Däckbeteckning | 185/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 8859291466062 |
SINCERA SN110 är ett sommardäck med däckmärkningen 185/65-R15.
har tagit fram detta sommardäck med namnet N blue HD Plus. Däcket har däckbeteckningen 185/65-R15.
Kinergy Eco 2 K435 är ett sommardäck med däckmärkningen 185/65-R15.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 185/65-R15.