Om du letar efter ett sommardäck med däckbeteckningen 185/65-R14 till din bil kan detta däck från vara något för dig. Kinergy Eco K425, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Kinergy Eco K425 är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 14". Här har du ett sommardäck från som är 185 brett och med en profil på 120 mm. Kinergy Eco K425 är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h (index T).
Behöver du även 14"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 166 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Kinergy Eco K425 |
| Däckbeteckning | 185/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
| EAN | 8808563320083 |
Sommardäcket Kinergy Eco 2 K435 har en däckbeteckning som är 185/65-R14. Däcket kommer från .
Kinergy Eco 2 K435 är ett sommardäck med däckmärkningen 185/65-R14.
Sommardäck från med modellnamnet Kinergy Eco 2 K435 och däckbeteckningen 185/65-R14.
Kinergy Eco K425 är ett sommardäck med däckmärkningen 165/70-R14.