EcoWing ES31 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 185/60-R14. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet EcoWing ES31.
Med en diameter på 14" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Här har du ett sommardäck från som är 185 brett och med en profil på 111 mm. EcoWing ES31 är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h (index H).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper EcoWing ES31 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 782 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EcoWing ES31 |
| Däckbeteckning | 185/60-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 111 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 82 |
| EAN | 8808956238285 |
Sommardäck med däckbeteckningen 185/60-R14 och modellnamnet EcoWing ES31.
Detta sommardäck från , kallat EcoWing ES31, har däckbeteckningen 185/60-R14.
Sommardäck med däckbeteckningen 185/55-R14 och modellnamnet EcoWing ES31.
Sommardäck från med modellnamnet EcoWing ES31 och däckbeteckningen 185/65-R14.