har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 185/55-R14 för Orbit. Orbit, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Detta sommardäck från passar på 14"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Däcket har en bredd på 185 mm och en profil på cirka 102 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Komplettera Orbit med matchande 14"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 556 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Orbit |
| Däckbeteckning | 185/55-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 80 |
| EAN | 6959956791521 |
Sommardäck med däckbeteckningen 185/55-R14 och modellnamnet EcoWing ES31.
Sommardäck med däckbeteckningen 185/55-R14 och modellnamnet N blue HD Plus.
Sommardäcket RainSport 3 från med däckbeteckningen 185/55-R14.
Ett sommardäck från . EcoControl HP har däckbeteckningen 185/55-R14.