Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 175/70-R14 till din skåpbil. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Nova Van.
Nova Van passar på fälgar med en diameter på 14". Detta däck har en bredd på 175 mm och har en profil som är ungefär 123 mm. Profilmåttet motsvarar 70% av däckets bredd. Nova Van har hastighetsindex T, vilket innebär att Nova Van är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 14"-fälgar till Nova Van.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 592 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Nova Van |
| Däckbeteckning | 175/70-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 95/93 |
| EAN | 6959956791484 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 175/70-R14.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 175/70-R14.
Sommardäcket Roadian CT8 har en däckbeteckning som är 175/70-R14. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat Vantra Transit RA58, har däckbeteckningen 175/70-R14.