Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 175/70-R14. EcoWing ES31 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 14". Detta däck har en bredd på 175 mm och har en profil som är ungefär 123 mm. Profilmåttet motsvarar 70% av däckets bredd. Hastighetsindex T som EcoWing ES31 har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper EcoWing ES31 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 045 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EcoWing ES31 |
| Däckbeteckning | 175/70-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
| EAN | 8808956366872 |
Sommardäcket EcoWing ES31 från med däckbeteckningen 175/70-R14.
Sommardäcket EcoWing ES31 har en däckbeteckning som är 175/65-R15. Däcket kommer från .
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 175/70-R14.
Sommardäcket EcoWing ES31 från med däckbeteckningen 175/80-R14.