Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 175/65-R15. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för EcoWing ES31.
EcoWing ES31 passar på fälgar med en diameter på 15". Detta däck har en bredd på 175 mm och har en profil som är ungefär 114 mm. Profilmåttet motsvarar 65% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på H är EcoWing ES31 ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper EcoWing ES31 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 088 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EcoWing ES31 |
| Däckbeteckning | 175/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
| EAN | 8808956366964 |
Sommardäck från med modellnamnet EcoWing ES31 och däckbeteckningen 175/65-R15.
Sommardäcket EcoWing ES31 har en däckbeteckning som är 175/65-R15. Däcket kommer från .
EcoWing ES31 är ett sommardäck med däckmärkningen 175/65-R14.
Sommardäcket EcoWing ES31 har en däckbeteckning som är 175/65-R14. Däcket kommer från .