Dynaxer HP 5 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 175/60-R19. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Dynaxer HP 5.
Dynaxer HP 5 har en diameter som är 19" och därmed passar på 19"-fälgar. Detta däck har en bredd på 175 mm och har en profil som är ungefär 105 mm. Profilmåttet motsvarar 60% av däckets bredd. Dynaxer HP 5 har hastighetsindex Q, vilket innebär att Dynaxer HP 5 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 160 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Dynaxer HP 5. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 808 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 |
| Däckbeteckning | 175/60-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 105 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
| EAN | 3528709706315 |
Sommardäcket Ecopia EP600 från med däckbeteckningen 175/60-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 175/60-R19 och modellnamnet UltraContact.
Sommardäcket E Primacy har en däckbeteckning som är 175/60-R19. Däcket kommer från .
Sommardäcket Ecopia EP500 har en däckbeteckning som är 175/60-R19. Däcket kommer från .