Detta sommardäck från har däckmärkningen 165/45-R17. Detta sommardäck har modellnamnet Sportnex AS-3 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Med en diameter på 17" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Sommardäcket Sportnex AS-3 har en bredd som är 165 mm och en däcksida med en höjd på cirka 74 mm (45% av däckets bredd). Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Sportnex AS-3. Mer information om passande 17"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 196 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Sportnex AS-3 |
| Däckbeteckning | 165/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 165 mm |
| Profil | 74 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 75 |
| EAN | 4718022028532 |
Sportnex AS-3 är ett sommardäck med däckmärkningen 165/40-R17.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Sportnex NS-2R. Däcket har däckbeteckningen 165/50-R16.
Sommardäcket Sportnex AS-3 har en däckbeteckning som är 165/50-R16. Däcket kommer från .
Ett sommardäck från . Sportnex NS-2R har däckbeteckningen 165/55-R15.