Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 345/25-R24. Sommardäcket SportContact 7 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 24". Däcket har en bredd på 345 mm och en profil på cirka 86 mm, vilket motsvarar 25% av däckets bredd. SportContact 7 har hastighetsindex Y, vilket innebär att SportContact 7 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Spara pengar och köp med nya 24"-fälgar samtidigt som du köper SportContact 7. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 095 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | SportContact 7 |
| Däckbeteckning | 345/25-R24 |
| Diameter | 24" |
| Bredd | 345 mm |
| Profil | 86 mm |
| Profilprocent | 25% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 4019238089899 |
Pilot Sport Cup 2 R ZP - Ett sommardäck med däckmärkningen 345/25-R21.
Pilot Sport Cup 2 är ett sommardäck med däckmärkningen 345/30-R21.
Ett sommardäck från . Potenza Sport har däckbeteckningen 345/30-R21.
Sommardäck med däckbeteckningen 345/30-R21 och modellnamnet Pilot Sport Cup 2 R.