Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 295/40-R20 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Detta offroaddäck har modellnamnet Eagle Touring och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 20". Detta offroaddäck har en bredd på 295 mm och en profil på cirka 118 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Eagle Touring är W. Detta innebär att Eagle Touring är godkänt att användas upp till 270 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 20"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 839 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle Touring |
| Däckbeteckning | 295/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 4038526346971 |
Eagle Touring - Ett offroaddäck med däckmärkningen 295/40-R20.
Detta offroaddäck från , kallat Eagle Touring, har däckbeteckningen 255/45-R20.
Offroaddäcket Eagle Touring har en däckbeteckning som är 265/45-R20. Däcket kommer från .
Eagle Touring är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R20.