Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 285/30-R21 till din bil. Detta -däck är av modellen N Fera Sport.
Med en diameter på 21" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta sommardäck har en bredd på 285 mm och en profil på cirka 86 mm, vilket motsvarar 30% av däckets bredd. N Fera Sport har hastighetsindex Y, vilket innebär att N Fera Sport är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för N Fera Sport. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 874 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | N Fera Sport |
| Däckbeteckning | 285/30-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 86 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 8807622234439 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 285/30-R21.
Sommardäcket Pilot Sport 4S har en däckbeteckning som är 285/30-R21. Däcket kommer från .
har tagit fram detta sommardäck med namnet Potenza Sport. Däcket har däckbeteckningen 285/30-R21.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Potenza Sport. Däcket har däckbeteckningen 285/30-R21.