Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 275/50-R22. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Primacy A/S.
Primacy A/S har en diameter som är 22" och därmed passar på 22"-fälgar. Däcket har en bredd på 275 mm och en profil på cirka 138 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Primacy A/S är W. Detta innebär att Primacy A/S är godkänt att användas upp till 270 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Primacy A/S. Mer information om passande 22"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 388 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Primacy A/S |
| Däckbeteckning | 275/50-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 138 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 115 |
| EAN | 3528707818300 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Ventus S1 Evo 3 K127A. Däcket har däckbeteckningen 275/50-R22.
Offroaddäcket CrossContact RX har en däckbeteckning som är 275/45-R22. Däcket kommer från .
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 275/45-R22.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Scorpion Winter. Däcket har däckbeteckningen 315/40-R21.