Offroaddäcket Eagle Touring är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 265/45-R20. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Eagle Touring.
Eagle Touring är ett offroaddäck med en diameter på 20". Detta däck är 265 mm brett och har samtidigt en profil på 119 mm. Profilen motsvarar 45% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på V är Eagle Touring ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Behöver du även 20"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 664 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle Touring |
| Däckbeteckning | 265/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 5452000710987 |
Sommardäck från med modellnamnet Eagle Touring och däckbeteckningen 265/35-R21.
Detta offroaddäck från , kallat Eagle Touring, har däckbeteckningen 255/45-R20.
Eagle Touring är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R20.
Sommardäck med däckbeteckningen 275/45-R19 och modellnamnet Eagle Touring.