Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 265/40-R20. Sportnex AS-3, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Sportnex AS-3 passar på fälgar med en diameter på 20". Sommardäcket Sportnex AS-3 har en bredd som är 265 mm och en däcksida med en höjd på cirka 106 mm (40% av däckets bredd). Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Behöver du 20"-fälgar till dina Sportnex AS-3? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 262 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Sportnex AS-3 |
| Däckbeteckning | 265/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4711510460692 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Pilot Sport EV. Däcket har däckbeteckningen 265/40-R20.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Eagle F1 Asymmetric 5. Däcket har däckbeteckningen 265/40-R20.
Ett sommardäck från . Pilot Sport 4S har däckbeteckningen 265/40-R20.
Sommardäck från med modellnamnet Ultrac Vorti+ och däckbeteckningen 265/40-R20.