har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 265/35-R19 för Sportnex AS-2+. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för Sportnex AS-2+.
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Detta sommardäck har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 93 mm, vilket motsvarar 35% av däckets bredd. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 19"-fälgar till Sportnex AS-2+.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 112 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Sportnex AS-2+ |
| Däckbeteckning | 265/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 93 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4718022008541 |
Sommardäcket Sportnex AS-2+ har en däckbeteckning som är 265/35-R19. Däcket kommer från .
Sommardäcket Sportnex AS-2+ från med däckbeteckningen 255/35-R21.
SportContact 7 - Ett sommardäck med däckmärkningen 265/35-R19.
Detta sommardäck från , kallat Pilot Sport Cup 2, har däckbeteckningen 265/35-R19.