Eagle Touring har en däckbeteckning som lyder 255/45-R20. Offroaddäcket Eagle Touring är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Eagle Touring är ett offroaddäck med diametern 20". Med offroaddäcket Eagle Touring får du ett däck som är 255 mm brett och har en profil på 115 mm. Hastighetsindex W som Eagle Touring har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 270 km/h.
Behöver du även 20"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 348 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle Touring |
| Däckbeteckning | 255/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 4038526350428 |
Eagle Touring är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R20.
Offroaddäcket Eagle Touring har en däckbeteckning som är 265/45-R20. Däcket kommer från .
Sommardäck med däckbeteckningen 275/45-R19 och modellnamnet Eagle Touring.
Eagle Touring - Ett offroaddäck med däckmärkningen 295/40-R20.