har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 255/45-R19 för Turanza T005. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Turanza T005.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Däcket har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 115 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Turanza T005 har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Behöver du även 19"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 509 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Turanza T005 |
| Däckbeteckning | 255/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 3286341396416 |
Turanza T005 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 235/55-R18 och modellnamnet Turanza T005.
Sommardäck från med modellnamnet Turanza T005 och däckbeteckningen 255/45-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 255/45-R19 och modellnamnet Turanza 6.