Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 255/45-R19. Detta -däck är av modellen Ventus S1 Evo 3 EV K127E.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Här har du ett offroaddäck från som är 255 brett och med en profil på 115 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Ventus S1 Evo 3 EV K127E då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 664 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus S1 Evo 3 EV K127E |
| Däckbeteckning | 255/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 8808563567372 |
Ventus S1 Evo 3 EV K127E är ett sommardäck med däckmärkningen 255/45-R19.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ventus S1 Evo 3 EV K127E. Däcket har däckbeteckningen 255/45-R19.
Ventus S1 Evo 3 EV K127E - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.
Detta sommardäck från , kallat Ventus S1 Evo 3 EV K127E, har däckbeteckningen 255/45-R9.