Cinturato P7 (P7C2) är ett däck från som har däckbeteckningen 255/40-R20. Cinturato P7 (P7C2) är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 20". Med sommardäcket Cinturato P7 (P7C2) får du ett däck som är 255 mm brett och har en profil på 102 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Du kan komplettera detta sommardäck med 20"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 452 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Cinturato P7 (P7C2) |
| Däckbeteckning | 255/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 8019227461084 |
Sommardäcket Cinturato P7 (P7C2) har en däckbeteckning som är 255/40-R20. Däcket kommer från .
Sommardäck med däckbeteckningen 255/40-R18 och modellnamnet Cinturato P7 (P7C2) Run Flat.
Sommardäcket Cinturato P7 (P7C2) från med däckbeteckningen 255/40-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 255/40-R18 och modellnamnet Cinturato P7 (P7C2).