Advantage 2 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 255/35-R18. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Advantage 2.
Advantage 2 är ett sommardäck med en diameter på 18". Här har du ett sommardäck från som är 255 brett och med en profil på 89 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Advantage 2. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 817 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Advantage 2 |
| Däckbeteckning | 255/35-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 89 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 3528706610615 |
Sommardäcket N Fera SU4 från med däckbeteckningen 255/35-R18.
Sommardäcket BluEarth-GT (AE51) från med däckbeteckningen 255/35-R18.
Sommardäcket Dynaxer HP 5 har en däckbeteckning som är 255/35-R18. Däcket kommer från .
Sommardäcket Noble Sport NS-20 har en däckbeteckning som är 255/35-R18. Däcket kommer från .