Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 245/65-R17 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. All-Terrain T/A KO3, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
All-Terrain T/A KO3 passar på fälgar med en diameter på 17". Här har du ett offroaddäck från som är 245 brett och med en profil på 159 mm. Hastighetsindex S som All-Terrain T/A KO3 har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 180 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper All-Terrain T/A KO3 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 101 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | All-Terrain T/A KO3 |
| Däckbeteckning | 245/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 111/108 |
| EAN | 3528701795416 |
Offroaddäcket All-Terrain T/A KO3 från med däckbeteckningen 255/75-R17.
Ett offroaddäck från . All-Terrain T/A KO2 har däckbeteckningen 245/65-R17.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet All-Terrain T/A KO2. Däcket har däckbeteckningen 255/75-R17.
Offroaddäck med däckbeteckningen 245/65-R17 och modellnamnet Geolandar A/T4 (G018).