Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 245/50-R18. Detta -däck är av modellen Powerproof 1.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Detta sommardäck har en bredd på 245 mm och en profil på cirka 123 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på Y är Powerproof 1 ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Powerproof 1. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 860 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Powerproof 1 |
| Däckbeteckning | 245/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 6419440599670 |
Detta sommardäck från , kallat Powerproof 2, har däckbeteckningen 245/50-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 255/45-R19.
Sommardäcket AZENIS FK520 har en däckbeteckning som är 245/50-R18. Däcket kommer från .
Sommardäck från med modellnamnet SP Sport Maxx GT och däckbeteckningen 245/50-R18.