Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 245/50-R18 till din stadsjeep. Offroaddäcket SP Winter Sport 3D RunFlat är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 18" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Offroaddäcket SP Winter Sport 3D RunFlat har en bredd som är 245 mm och en däcksida med en höjd på cirka 123 mm (50% av däckets bredd). Hastighetsindex H som SP Winter Sport 3D RunFlat har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Komplettera SP Winter Sport 3D RunFlat med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 871 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | SP Winter Sport 3D RunFlat |
| Däckbeteckning | 245/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4038526279972 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet SP Winter Sport 3D RunFlat. Däcket har däckbeteckningen 225/60-R17.
Detta offroaddäck från , kallat SP Winter Sport 3D, har däckbeteckningen 235/55-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/50-R19 och modellnamnet SP Winter Sport 3D.
Ett offroaddäck från . SP Winter Sport 3D har däckbeteckningen 265/50-R19.