Sommardäcket SP Sport Maxx GT är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 245/50-R18. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för SP Sport Maxx GT.
SP Sport Maxx GT passar på fälgar med en diameter på 18". Med sommardäcket SP Sport Maxx GT får du ett däck som är 245 mm brett och har en profil på 123 mm. SP Sport Maxx GT har hastighetsindex Y, vilket innebär att SP Sport Maxx GT är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för SP Sport Maxx GT. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 392 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | SP Sport Maxx GT |
| Däckbeteckning | 245/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 5942741077321 |
Ett sommardäck från . SP Sport Maxx GT har däckbeteckningen 245/50-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 245/50-R18 och modellnamnet SP Sport Maxx GT RunFlat.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 245/50-R18.
Offroaddäcket SP Sport Maxx GT RunFlat från med däckbeteckningen 245/50-R18.