N Fera Sport är ett däck från som har däckbeteckningen 245/45-R19. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för N Fera Sport.
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Med sommardäcket N Fera Sport får du ett däck som är 245 mm brett och har en profil på 110 mm. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 270 km/h (hastighetsindex W).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper N Fera Sport. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 795 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | N Fera Sport |
| Däckbeteckning | 245/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 8807622230141 |
Ett sommardäck från . N Fera Sport SUV har däckbeteckningen 235/45-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 235/45-R18 och modellnamnet N Fera RU1.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ultrac Pro. Däcket har däckbeteckningen 245/45-R19.
Offroaddäck med däckbeteckningen 245/45-R19 och modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV.