Advan V61F är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 235/65-R17. Sommardäcket Advan V61F är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 17". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 153 mm. Profilmåttet motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Advan V61F är H. Detta innebär att Advan V61F är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för Advan V61F. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 505 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Advan V61F |
| Däckbeteckning | 235/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4548515328562 |
Sommardäcket Advan V61F har en däckbeteckning som är 235/60-R19. Däcket kommer från .
Sommardäcket Advan V61F från med däckbeteckningen 235/60-R18.
Ett sommardäck från . Roadian GTX har däckbeteckningen 235/65-R17.
Sommardäcket N Fera RU1 från med däckbeteckningen 235/65-R17.