Offroaddäcket Ventus S1 Evo 3 EV K127E är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 235/55-R19. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Ventus S1 Evo 3 EV K127E.
Med en diameter på 19" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta offroaddäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Vill du även köpa nya 19"-fälgar som passar till Ventus S1 Evo 3 EV K127E? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 855 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus S1 Evo 3 EV K127E |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 8808563543345 |
Detta sommardäck från , kallat Ventus S1 Evo 3 EV K127E, har däckbeteckningen 235/55-R19.
Ventus S1 Evo 3 EV K127E - Ett sommardäck med däckmärkningen 235/55-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Ventus S1 Evo 3 EV K127E, har däckbeteckningen 235/55-R19.
Ett sommardäck från . Ventus S1 Evo 3 EV K127E har däckbeteckningen 235/45-R21.