Detta offroaddäck från har däckmärkningen 235/50-R19. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet SP Winter Sport 3D.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Offroaddäcket SP Winter Sport 3D har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 118 mm (50% av däckets bredd). Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Du kan komplettera detta offroaddäck med 19"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 624 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | SP Winter Sport 3D |
| Däckbeteckning | 235/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4038526320896 |
Ett offroaddäck från . SP Winter Sport 3D har däckbeteckningen 265/50-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 245/50-R18.
Offroaddäcket SP Winter Sport 3D har en däckbeteckning som är 235/60-R18. Däcket kommer från .
Detta offroaddäck från , kallat SP Winter Sport 3D, har däckbeteckningen 235/55-R18.