Sommardäcket Turanza T005 är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 235/45-R19. Turanza T005, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Med en diameter på 19" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Däcket har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 106 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Behöver du även 19"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 960 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Turanza T005 |
| Däckbeteckning | 235/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 3286342198514 |
Sommardäcket Turanza T005 har en däckbeteckning som är 225/55-R16. Däcket kommer från .
Sommardäcket Turanza T005 har en däckbeteckning som är 235/45-R18. Däcket kommer från .
Sommardäck från med modellnamnet Turanza T005 DriveGuard RFT och däckbeteckningen 235/45-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/45-R18.