Summer är ett däck från som har däckbeteckningen 235/45-R19. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Summer.
Summer passar på fälgar med en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 106 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Summer har hastighetsindex W, vilket innebär att Summer är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Behöver du 19"-fälgar till dina Summer? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 917 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Summer |
| Däckbeteckning | 235/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4038526514806 |
Sommardäck med däckbeteckningen 235/45-R19 och modellnamnet E Primacy.
Geolandar X-CV (G057) är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/45-R19.
Grabber GT Plus är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/45-R19.
Sommardäck från med modellnamnet Bravuris 5HM och däckbeteckningen 235/45-R19.