Detta sommardäck från har däckmärkningen 235/45-R18. Turanza T005, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 18". Sommardäcket Turanza T005 har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 106 mm (45% av däckets bredd). Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Du kan komplettera detta sommardäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 253 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Turanza T005 |
| Däckbeteckning | 235/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 3286343115718 |
Sommardäcket Turanza T005 har en däckbeteckning som är 235/45-R18. Däcket kommer från .
Sommardäck från med modellnamnet Turanza T005 DriveGuard RFT och däckbeteckningen 235/45-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Turanza T005. Däcket har däckbeteckningen 235/45-R19.
Sommardäcket Turanza T005 EXT från med däckbeteckningen 235/55-R18.