Bravuris 4x4 har en däckbeteckning som lyder 225/75-R16. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Bravuris 4x4.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 16". Detta offroaddäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 169 mm, vilket motsvarar 75% av däckets bredd. Hastighetsindex T som Bravuris 4x4 har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 190 km/h.
Spara pengar och köp med nya 16"-fälgar samtidigt som du köper Bravuris 4x4. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 272 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Bravuris 4x4 |
| Däckbeteckning | 225/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 169 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4024063780491 |
Bravuris 4x4 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 205/80-R16.
Pinza AT - Ett offroaddäck med däckmärkningen 225/75-R16.
WinterCraft WS71 SUV är ett offroaddäck med däckmärkningen 225/75-R16.
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/75-R16 och modellnamnet Winter i*pike X W429A.