Detta offroaddäck från har däckmärkningen 225/60-R18. Winter Sport 5 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Winter Sport 5 passar på fälgar med en diameter på 18". Detta däck har en bredd på 225 mm och har en profil som är ungefär 135 mm. Profilmåttet motsvarar 60% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Winter Sport 5 har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Vill du även köpa nya 18"-fälgar som passar till Winter Sport 5? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 110 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Winter Sport 5 |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4038526073525 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 225/60-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Winter i*cept evo3 X W330A och däckbeteckningen 225/60-R18.
Ett offroaddäck från . Winter Activa SV-55 har däckbeteckningen 225/60-R18.
Offroaddäcket Discoverer Winter har en däckbeteckning som är 225/60-R18. Däcket kommer från .