Turanza 6 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 225/60-R18. Sommardäcket Turanza 6 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Turanza 6 är ett sommardäck med en diameter på 18". Här har du ett sommardäck från som är 225 brett och med en profil på 135 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Turanza 6. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 015 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Turanza 6 |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 3286343150917 |
Ett offroaddäck från . Turanza All season 6 har däckbeteckningen 235/60-R16.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 225/60-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Winter i*cept evo3 X W330A och däckbeteckningen 225/60-R18.