Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 225/60-R18 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Detta offroaddäck har modellnamnet Summer och är ett av alla däck som tillverkas av .
Summer är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 18". Offroaddäcket är 225 mm brett med en profil på 135 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Komplettera Summer med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 627 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Summer |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4038526514745 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 225/60-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Winter i*cept evo3 X W330A och däckbeteckningen 225/60-R18.
Quadraxer SUV - Ett offroaddäck med däckmärkningen 225/60-R18.
Offroaddäcket Winterhawk 4 från med däckbeteckningen 225/60-R18.