Winter Sport 5 är ett däck från som har däckbeteckningen 225/55-R19. Winter Sport 5, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Detta offroaddäck från passar på 19"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Med offroaddäcket Winter Sport 5 får du ett däck som är 225 mm brett och har en profil på 124 mm. Hastighetsindex V som Winter Sport 5 har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Winter Sport 5 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 501 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Winter Sport 5 |
| Däckbeteckning | 225/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4038526073471 |
Detta offroaddäck från , kallat Winter Activa SV-55, har däckbeteckningen 225/55-R19.
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/55-R19 och modellnamnet Winter i*cept evo3 X W330A.
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/55-R18 och modellnamnet Winter Sport 5.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Pilot Sport 4 SUV. Däcket har däckbeteckningen 225/55-R19.