Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/55-R19 till din stadsjeep. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Winguard Winspike 3.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Däcket har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 124 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Winguard Winspike 3 klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Vill du även köpa nya 19"-fälgar som passar till Winguard Winspike 3? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 223 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Winguard Winspike 3 |
| Däckbeteckning | 225/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 8807622228032 |
Winguard Winspike WS62 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 225/60-R18.
Detta offroaddäck från , kallat Winguard WinSpike, har däckbeteckningen 225/65-R16.
Detta offroaddäck från , kallat Winguard Winspike WS62, har däckbeteckningen 225/60-R17.
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/70-R15 och modellnamnet Winguard WinSpike.