Crugen HP71 har en däckbeteckning som lyder 225/55-R19. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Crugen HP71.
Crugen HP71 har en diameter som är 19" och därmed passar på 19"-fälgar. Detta däck har en bredd på 225 mm och har en profil som är ungefär 124 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. Crugen HP71 har hastighetsindex V, vilket innebär att Crugen HP71 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 19"-fälgar för Crugen HP71. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 963 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Crugen HP71 |
| Däckbeteckning | 225/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 8808956276713 |
Crugen HP71 är ett offroaddäck med däckmärkningen 225/55-R19.
Offroaddäcket Crugen HP71 har en däckbeteckning som är 225/60-R17. Däcket kommer från .
Offroaddäck från med modellnamnet Crugen HP71 och däckbeteckningen 225/55-R18.
Crugen HP71 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 245/55-R19.