Sommardäcket Potenza S001 RFT är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 225/45-R19. Detta sommardäck har modellnamnet Potenza S001 RFT och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta -däck har en diameter på 19". Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 101 mm. Profilen motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindex W som Potenza S001 RFT har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 19"-fälgar för Potenza S001 RFT. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 400 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Potenza S001 RFT |
| Däckbeteckning | 225/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 3286343094716 |
Sommardäck med däckbeteckningen 225/45-R19 och modellnamnet Potenza S001 RFT.
Potenza S001 RFT - Ett sommardäck med däckmärkningen 225/45-R18.
Potenza S001 RFT - Ett sommardäck med däckmärkningen 225/45-R18.
Sommardäcket Potenza S001 RFT från med däckbeteckningen 225/40-R19.